تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شماره‌های حروفی

فهرست خطهای موجود

صفحه اصلی

 

كاربرد شماره‌های حروفی در اروپا، آمريكا، و ایران

در كشورهای اروپایی و آمریكایی و به تازگی در ایران از شمارههای حروفی به خوبی استفاده می‌كنند. به این معنا كه افراد یا شركتها، شماره تلفنی برای خود خریداری می‌كنند كه از نـظر حروفی معادل نام شخص، نام شركت یا نام محصول آنهاست و در تبلیغات خود، شماره تلفن خود را به جای اینكه به صورت معمول یعنی عددی اعلام كنند، به صورت حروفی اعلام می‌كنند.

 

به چند آگهی تبلیغاتی زیر که در ایران منتشر شده توجه كنید:
 

 
 
در وب‌سايتهای زير نيز، شماره تلفن شخص یا موسسه مورد نظر هم به صورت حروفی و هم به صورت عددی بيان شده است. 
 

www.MassageAftab.blogfa.com

کلوپ ماساژ آفتاب

www.021Moshaver.com

شرکت هیرسا کیفیت پاسارگاد

http://www.rohambabayan.com

گالری تذهیب رهام بابایان

www.gbook.ir (پایین صفحه، سمت راست)

موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

www.burse.ir (پایین صفحه، وسط)

شرکت کامپیوتر بورس

www.74992.tel

پیتزا دلیوری سراسری آمریکا

Canadian Taxi Service

تاکسی سرویس سراسری کانادا

www.1800lawyers.com

یک موسسه حقوقی در آمریکا

www.1800PetMeds.com

یک موسسه دامپزشکی در آمریکا

موارد فوق چند نمونه از دهها شخص، موسسه، و شرکت در ایران و هزاران موسسه در آمریکا و اروپا هستند که از شمارههای حروفی استفاده میکنند.

به چند فیلم تبلیغاتی خارجی زیر توجه كنید:

 

در فیلم سینمایی ایرانی زیر به شمارههای حروفی اشاره میشود

طبق تحقیقات انجام شده، هنگامی  كه شماره تلفن به صورت حروفی اعلام شود،  احتمال به یاد ماندن آن 14 برابر بیشتر از زمانی است كه به صورت عددی اعلام شود. شما نیز می‌توانید خط تلفن همراهی بخرید كه از نظر حروفی با نام یا نام خانوادگی شما یا هر كلمه دیگر مرتبط با شغل یا علایق شما مطابقت داشته باشد. كافی است نام خودتان یا كلمه مورد نظرتان را به انگلیسی بنویسید، سپس با نگاه كردن به یك گوشی تلفن رومیزی یا همراه، عدد معادل با هر حرف را به ترتیب روی كاغذ بنویسید. شماره هفت رقمی حاصل، شماره‌ای است كه باید خریداری كنید. اگر شماره به دست آمده هفت رقمی نبود، باید با تركیبی از نام و نام خانوادگی یا تغییر كلمه مورد نظر،  یك كلمه هفت حرفی بسازید. هم اكنون با شماره‌ای كه به دست آوردید تماس بگیرید.

به هر قیمتی که این خط را بخرید، مطمئن باشید بعدا می‌توانید آن با با قیمت بیشتری به فروش برسانید. حتی اگر خط مذكور را به قیمت بالایی خریداری كنید، مطمئنا در آینده فرد دیگری كه نامش مانند شماست با همان شماره كه اكنون متعلق به شماست تماس خواهد گرفت و حاضر خواهد بود مبلغی به مراتب بیشتر به شما پرداخت كند تا مالك همان خط شود. چرا؟

چون بین همه كسانی كه نام آنها مثلا «محمد» است، فقط یك نفر میتواند مالك خط 6642623-0912 یعنی  0912 - Mohamad باشد. بین همه كسانی كه نام خانوادگی آنها مثلا «علیزاده» است، فقط یك نفر میتواند مالك خط 2544233-0912 یعنی  0912 - Alizade باشد. بین همه شركتهایی كه در رابطه با لیزینگ فعالیت دارند، فقط یك شركت میتواند مالك خط 5327464-0912 یعنی  0912 - Leasing باشد. پس اگر شما امروز چنین خطی خریداری كنید، فردا قطعا خریداران بسیار خوبی برای آن خواهید داشت!

کاربرد شمارههای حروفی در تبلیغات تلویزیونی و محیطی