تماس با ما

پرسشهای متداول

کاربرد شمارههای حروفی

سیمکارتهای موجود

صفحه اصلی

 

 

شمارهگیری حروفی با گوشیهای جدید

تقریبا همه گوشیهای جدید شماره تلفنهای حروفی را میشناسند.

بر اساس استانداردی که روی گوشیهای معمولی (رومیزی و همراه) وجود دارد، A و B و C به معنای 2 هستند، D و E و F به معنای 3، و به همین ترتیب.

با گوشیهای جدید اگر شماره تلفن را به صورت حروفی وارد کنید، آن را بر اساس همان استانداردی که در بالا گفته شد شمارهگیری میکنند. البته گوشیهای هوشمند دو  نوع هستند، گوشیهایی که سیستم عامل IOS یا اندروید دارند، مانند آیفون و سامسونگ گلکسی، در حالت شمارهگیری مانند گوشیهای معمولی هستند (یعنی خودتان باید نگاه کنید هر حرف روی چه عددی قرار دارد) اما در حالت پیامک، میتوان شماره تلفن مخاطب را به صورت حروفی وارد کرد.

برخی گوشیها مانند بلک بری و نوکیا C3، در حالت شمارهگیری امکان ورود شماره به صورت حروفی را دارند. برخی از گوشیهای هوشمند یا کیبوردی نیز هم در حالت شمارهگیری و هم در حالت پیامک زدن، شمارههای حروفی را میشناسند (مثلا ال جی نکسوس).

برای دیدن نحوه کارکرد هر یک از گوشیهای ذیل در رابطه با شماره تلفنهای حروفی، روی تصویر گوشی مربوطه در ذیل کلیک کنید.

 

 

در بیشتر گوشیهای جدید، اگر یک شماره حروفی را کپی کنید (copy) و بعد آن را در محیط شمارهگیری گوشی الصاق کنید (paste)، گوشی شما آن را به عدد معادلش تبدیل میکند. مثلا یکی از این شمارهها را کپی کنید:

0912Alizade

0912Tarjome

0912Vekalat

0935Parnian

و بعد آن را در محیط شمارهگیری گوشیتان الصاق کنید.

نکته جالب دیگر در مورد گوشیهای جدید این است که هنگام جستجو در فهرست مخاطبان (Contacts)، اگر دکمه 2 را فشار دهید گوشی شما همه مخاطبانی را که نام آنها با حروف A و B و C آغاز میشود پیدا میکند، اگر دکمه 3 را فشار دهید مخاطبانی را که نام آنها با D یا E یا F آغاز میشود، و به همین ترتیب. با فشردن عدد متناظر با حرف دوم اسم، مخاطبان نشان داده شده محدودتر میشوند و به همین ترتیب تا اینکه مخاطب مورد نظرتان پیدا شود. مثلا برای پیدا کردن مخاطبی به نام Amir کافی است اعداد 2647 را فشار دهید.

 

شماره گیری حروفی با گوشیهای اندروید

 

شماره گیری حروفی با گوشی آیفون

 

 

 

 

 

شیاطین سرخ انگلستان